«  Листопад 2015  »
    Головна » 2015 » Листопад » 24 » Профілактика онкологічних захворювань
    Профілактика онкологічних захворювань

Профілактика та раннє виявлення онкологічних захворювань

Профілактика та раннє виявлення онкологічних захворювань запобігає недузі та повертає до повноцінного життя. 12 жовтня 2015 року до Білківської ЗОШ І-ІІІ ступенів завітала у гості лікар-онколог Зора Іванівна Феннич, яка провела лекцію із старшокласниками на тему: «Профілактика та раннє виявлення онкологічних захворювань запобігає недузі та повертає до повноцінного життя». Лікар наголосила, що одним із найважливіших факторів подолання проблеми є профілактика та раннє виявлення онкологічних захворювань, адже саме це убезпечує громадян та державу від суттєвих витрат на лікування, дозволяє вчасно запобігти недузі або вилікувати її на якомога ранніх стадіях та повернути людину до повноцінного життя. Саме тому діяльність медичних працівників та громадськості спрямована на ефективне поінформування населення, проведення регулярних профоглядів та розуміння важливості контролю за власним здоров'ям. У разі вчасного звертання по медичну допомогу до онкологічної установи є можливість повноцінного і якісного життя хворих на рак після проведення адекватного лікування і реабілітації. Наукові дослідження свідчать, що запобігти захворюванню на рак можна.

Експерти ВООЗ наводять перелік найбільш важливих кроків профілактики: – припинення тютюнокуріння і уникнення впливу вторинного тютюнового диму; – обмеження вживання алкоголю; – уникнення надмірного впливу сонячних променів; – підтримка нормальної ваги тіла шляхом дотримання здорового харчування та регулярної фізичної активності; – захист від інфекцій, що спричиняють розвиток раку. Слід також пам'ятати, щоб протистояти небезпечній хворобі, потрібно знати головне - сьогодні рак виліковний. Але виліковний тільки за умови його раннього виявлення. Лише вчасне звернення до лікаря та рання діагностика раку є запоруками того, що людина матиме всі шанси на одужання.

Категория: Новини школи | Просмотров: 1239 | Добавил: bilkishkola | Рейтинг: 0.0/0